Wybielanie zębów

Wybielanie zębów na jednej wizycie - zabieg 45 - 60 min.

Niebieskie światło wysokiej częstotliwości emitowane przez akcelerator Beyond Whitening aktywuje formułę wybielającą, która zawiera nadtlenek wodoru (H202), oraz dwutlenek krzemu wraz ze specjalnymi związkami. 30 – 45 minutowy zabieg utlenia pigmentacje 16 lub więcej zębów, przywracając je do naturalnej bieli. Po zabiegu akceleratorem Beyond zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni wg skali VITA. Beyond używa bardzo zaawansowane niebieskie światło o długości fali pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Światło jest filtrowane przez 12000 światłowodów o całkowitej długości ponad 1 mili oraz specjalny układ optyczny, co całkowicie eliminuje szkodliwe światło podczerwone i ultradźwiękowe.

Akcelerator Beyond wydziela niższą temperaturę niż podobne produkty dzięki użyciu najnowszej techniki optycznej, dzięki czemu nie ma podrażnienia nerwów. 30 minutowy proces jest bardzo efektywny szczególnie w przypadku zębów przebarwionych przez papierosy oraz kawę czy herbatę. Wybielone zostają zęby, które utraciły swoją naturalna barwę po stosowaniu takich lekarstw jak tetracyklina.

Środek wybielający zawiera również składnik obniżający wrażliwość zębów.

Chcesz wiedzieć więcej?

Czy moje zęby nadają się na wybielanie zimnym światłem?

System Beyond daje zaskakujące rezultaty, każdemu, kto chciałby wybielić zęby. Przede wszystkim dotyczy to osób, których zęby zostały przebarwione w wyniku palenia tytoniu czy picia kawy czy herbaty. Beyond wybieli również zęby przebarwione tetracykliną, poplamione fluorem czy tez zażółcone poprzez stosowanie leków.

Jak bardzo wybielone będą moje zęby?

Przeprowadzone testy potwierdzają, że po zastosowaniu wybielania Beyond, zęby uzyskają odcień od 5 do 14 odcieni bielszy (wg skali VITA). Rezultaty zależne są od tego jak bardzo przebarwione były zęby. Jednak gwarantowanym ostatecznym rezultatem będą białe, lśniące zęby.

Jak długo utrzyma się efekt wybielania?

Efekt wybielania utrzymuje się w zależności od indywidualnych czynników fizjologicznych, diety i higieny jamy ustnej, od kilku miesięcy do kilku lat. Jaka jest różnica pomiędzy systemem Beyond a innymi metodami? Ta technika wybiela zęby natychmiastowo bez żadnych efektów ubocznych. Nie uszkadza zębów i daje najwyższy możliwy rezultat.

Jak długo trwa zabieg systemem Beyond?

Zaledwie 30 – 45 minut. Przebarwienia, które pojawiły się w ciągu lat znikną jak za dotykiem różdżki. Czas potrzebny do przeprowadzenia zabiegu nie trwa dłużej niż wizyta u fryzjera, manicure czy też wypicie filiżanki dobrej kawy.

Jak bezpieczny jest zabieg systemem Beyond?

Technologia zimnego światła Beyond jest całkowicie bezpieczna. Zimne światło stosowane w naszym systemie nie powoduje podrażnienia nerwów. Natomiast środek wybielający jest oparty na składnikach wodnych i nie uszkadza ani zęba ani szkliwa.

Jak mam dbać o moje zęby po zabiegu?

Pierwsze 48 godzin po zabiegu nazywane są ,,białymi godzinami” . Należy zaprzestać palenia papierosów, picia kawy, herbaty, coli, czerwonego wina i innych ,, kolorowych” napojów oraz spożywania pokarmów. Aby utrzymać biel zaleca się regularne szczotkowanie zębów pastą wybielająca Pearl White.

Czy plomby zostaną wybielone?

Nie. Wybielone zostaną tylko zęby, natomiast plomby czy korony nie zmienią koloru.

Pacjent otrzymuje:

 • Pisemne zalecenia odnośnie diety w czasie po wybielaniu
 • Specjalistyczną opiekę

Wybielanie nakładkowe ( kuracja 5-10 dni)

Dlaczego występują przebarwienia na zębach?

Powodów może być kilka. Przebarwienia powstają między innymi w trakcie nieprawidłowego rozwoju zębów. Wywołuje je również długotrwałe leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin stosowane w dzieciństwie. Niektóre osoby mają zęby o naturalnie ciemnym zabarwieniu. Z wiekiem zaś zęby ciemnieją z powodu picia kawy, herbaty, soków czy palenia papierosów. Także stare, często złe wypełnienia lub uszkodzenia miazgi zęba także mogą mieć wpływ na kolor zębów.

Czy wybielanie zębów przez stomatologa jest bezpieczne?

Tak! Opatentowany przez firmę Ultradent preparat Opalescence przy właściwym stosowaniu usuwa większość przebarwień w bezpieczny i skuteczny sposób. Przebarwienia zostają wybielone poprzez ich utlenienie. Atomy tlenu wnikają w głąb szkliwa i zębiny wybielając je, jednak właściwa struktura zęba pozostaje nienaruszona, a jedynie ulega ona rozjaśnieniu.
Bezpieczeństwo wybielania zębów systemem Opalescence zostało potwierdzone przez wieloletnie badania kliniczne prowadzone na akademiach medycznych i uniwersytetach w Polsce i na całym świecie.
Gdy stosuje się preparat w sposób zalecony przez stomatologa jest on absolutnie bezpieczny.
Opalescence do wybielania nakładkowego jest żelem, którego czynnikiem aktywnym jest nadtlenek karbamidu. Jest to bezpieczny związek chemiczny, który przez dziesięciolecia był używany, jako środek do dezynfekcji jamy ustnej, a obecnie umożliwia wybielenie zębów milionom ludzi na całym świecie.

Jak działa preparat do wybielania zębów Opalescence?

Składniki preparatu uwalniają atomy tlenu powodujące utlenienie - wybielenie przebarwień zębów. Wybielanie zębów przy użyciu Opalescence jest skuteczne przy rozjaśnianiu całych łuków zębowych jak i pojedynczych zębów, a nawet fragmentów zęba. Uzupełnienia protetyczne (np. korony i mosty) oraz wypełnienia pozostają bez zmian.
W razie potrzeby, po ustabilizowaniu się koloru (co trwa zwykle dwa tygodnie), lekarz stomatolog może je wymienić dobierając odpowiedni kolor. Z reguły najpierw wybiela się zęby a następnie uzupełnia ubytki dopasowując kolor wypełnień i uzupełnień protetycznych do nowego jaśniejszego.

Jak przebiega kuracja Opalescence?

Najczęściej stosuje się wybielanie nakładkowe. Lekarz pobiera wyciski, pozwalające na wykonanie specjalnych, indywidualnych dla każdego pacjenta nakładek na zęby. Przezroczysta, wygodna i elastyczna nakładka zapewnia bezpieczeństwo wybielania podczas snu i jest niezauważalna w ciągu dnia. Lekarz stomatolog wydaje pacjentowi strzykawki z żelem Opalescence, wyjaśnia pacjentowi jak go aplikować do nakładek, i na jaki czas je zakładać. W domu pacjent umieszcza nakładkę wypełnioną żelem na zębach i pozostawia ją na całą noc. Efekt jest widoczny bardzo szybko, często już po pierwszej nocy.
W zależności od potrzeby kuracja trwa od trzech do dziesięciu nocy. Lekarz stomatolog może też zalecić zakładanie nakładki z żelem wybielającym w ciągu dnia.

Zazwyczaj stomatolog wyznacza, co kilka dni wizyty kontrolne.

Stomatolog może też wybrać metodę wybielania zębów w gabinecie, nie stosuje się wówczas nakładek, a jedynie nakłada na zęby specjalny preparat wybielający Opalescence Boost. Efekt wybielenia zębów można osiągnąć wówczas nawet po jednej wizycie. Jest to metoda znacznie szybsza, jednocześnie równie bezpieczna i skuteczna jak wybielanie nakładkowe.
Czasami bardzo ciemne zęby mogą wymagać wybielania przez dłuższy okres czasu.

Dlaczego Opalescence?

Preparaty wybielające Opalescence są wytwarzane przez amerykańską firmę Ultradent, producenta wielu nowoczesnych materiałów stomatologicznych. Firma Ultradent jest pionierem i liderem wśród producentów preparatów do wybielania zębów. Już w 1990 r. Wyprodukowała pierwszy skuteczny i bezpieczny żel wybielający do stosowania w wygodnych indywidualnych nakładkach. W 1996r. jakość i bezpieczeństwo Opalescence zostały potwierdzone nadaniem prestiżowego certyfikatu ADA – Amerykańskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Opalescence 15%PF jest też pierwszym preparatem do wybielania zębów zawierającym odpowiednie dodatki przeciwko nadwrażliwości zwiększające komfort kuracji. Opalescence jest dostępny w różnych smakach m.in. miętowym i arbuzowym. W Polsce preparaty Opalescence są znane i stosowane z powodzeniem od 1989 roku. Wybielanie zębów metodą Opalescence zostało dokładnie przebadane na akademiach medycznych i okazało się skuteczne, bezpieczne i dające trwały efekt. Preparaty do wybielania zębów Opalescence posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty zarówno polskie, jak i międzynarodowe, także te obowiązujące w Unii Europejskiej.

Czy efekt będzie trwały?

U osób zachowujących normalną higienę jamy ustnej wybielanie zębów jest trwałe tak jak każdy zabieg stomatologiczny. Jasny kolor utrzymuje się długo, gdy pacjent stosuje zalecone przez lekarza metody utrzymywania higieny jamy ustnej. Wybielone zęby mogą ciemnieć po kilku latach od zabiegu wybielenia, lecz powrót ciemnej barwy jest nieznaczny i zależy od wpływu substancji przebarwiających zęby np. tytoniu, kawy, soków. W podtrzymaniu efektu wybielania może także pomóc pasta do zębów Opalescence.

Dlaczego powinno się wybielać zęby pod nadzorem stomatologa?

Przed przystąpieniem do wybielania lekarz stomatolog bada stan zębów i dziąseł pacjenta dla zapewnienia bezpieczeństwa zabiegu. Często w pierwszej kolejności muszą być usunięte stare, nieszczelne wypełnienia i kamień nazębny, a ubytki zabezpieczone. Z reguły lekarz wykonuje wtedy wypełnienie tymczasowe, ponieważ wypełnienia nie ulegają wybieleniu. Ostatecznie zęby są wypełniane po zakończeniu wybielania i ustabilizowaniu się jaśniejszego koloru zębów. W zależności od trybu życia pacjenta i stopnia przebarwienia zębów lekarz stomatolog dobiera preparat i przebieg kuracji.
W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej preparatów do wybielania zębów bez udziału lekarza. Przy braku kontroli lekarza nad zabiegiem może wystąpić nierównomierne wybielenie zębów. Często pacjenci nie zdają sobie sprawy, że mają wypełnienia w kolorze zębów i nie ulegną one wybieleniu i po takim samodzielnym wybielaniu będzie potrzebna ich wymiana na nowe. Przy niekontrolowanym nadmiernym wybielaniu zęby mogą stać się przezroczyste i przez to sprawiać wrażenie ciemniejszych, wypełnienia z amalgamatu mogą zacząć prześwitywać przez tkanki zęba. Gdy pacjent ma nieszczelne, stare wypełnienia, może zacząć odczuwać dolegliwości bólowe. Zęby, które były nadwrażliwe mogą stać się jeszcze bardziej nadwrażliwe.
Wybielenie zębów jest bezpowrotne i nie można ich tak jak włosów ponownie zabarwić na ciemniejszy kolor.
Tylko stomatolog może przygotować pacjenta do wybielania w odpowiedni sposób, wybrać odpowiednią metodę, zapobiec nadmiernemu wybieleniu, czy nadwrażliwości.

Czy w trakcie wybielania mogą wystąpić jakieś dolegliwości?

Zdecydowana większość pacjentów nie odczuwa w trakcie trwania kuracji żadnych dolegliwości. W czasie wybielania u kilku procent pacjentów występuje przejściowa nadwrażliwość zębów na zimno, ustępująca w ciągu jednego do trzech dni po zakończeniu kuracji. Lekarz stomatolog może zalecić zastosowanie specjalnego preparatu (Ultra Ez) minimalizującego jej objawy. Nowy Opalescence 15% PF zawiera dodatek fluoru i związków potasu, które pozwalają na wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie ewentualnej nadwrażliwości w trakcie wybielania.

Pacjent otrzymuje:

 • Indywidualnie wykonane i dopasowane nakładki na łuki zębowe
 • Środek wybielający w wygodnych do aplikacji i przechowywania strzykawkach
 • Pojemnik na nakładki
 • Pisemne zalecenia odnośnie postępowania w trakcie i po wybielaniu
 
1. Akceptujemy płatności
    kartami elektronicznymi:
 • Visa
 • Visa Electron
 • MasterCard
 • MasterCard Electronic
 • Maestro

2. Rejestracja telefoniczna:

    Telefon: +48 12 420 42 42

   
Telefon kom.: +48 696 71 71 00

3. E-mail: Kontakt z nami

4. Centrum Stomatologiczne przystosowane jest do

    obsługi osób niepełnosprawnych.

Foto

5. Nasze pomieszczenia są klimatyzowane.

6. W pobliżu jest bezpłatny parking dla pacjentów.

Jak do nas dojechac?


 

Autobusy:

 • 164 trasa:

  Piaski Nowe - Górka Narodowa, przystanek Bociana
 • 137 trasa:

  Krowodrza Górka – Kuźnicy Kołłątajowskiej, przystanek Siewna

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej znajduje się na stronie: www.mpk.krakow.pl

W pobliżu jest bezpłatny parking dla pacjentów.

Liczniki na strone Aktualny PageRank strony orismedica.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO