WYBIELANIE ZĘBÓW

 

Wybielanie zębów polega nie tylko na rozjaśnieniu koloru, ale także usunięciu przebarwień pojawiających się pod wpływem działania wielu czynników. W Centrum Stomatologii Orismedica stosujemy metodę wybielania jednoseansowego z lampą Beyond lub metodę nakładkową.

WYBIELANIE ZĘBÓW NA JEDNEJ WIZYCIE

Niebieskie światło wysokiej częstotliwości emitowane przez akcelerator Beyond Whitening aktywuje formułę wybielającą, która zawiera nadtlenek wodoru (H202), oraz dwutlenek krzemu wraz ze specjalnymi związkami. 30 – 45 minutowy zabieg utlenia pigmentacje 16 lub więcej zębów, przywracając je do naturalnej bieli. Po zabiegu akceleratorem Beyond zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni wg skali VITA. Beyond używa bardzo zaawansowane niebieskie światło o długości fali pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Światło jest filtrowane przez 12000 światłowodów o całkowitej długości ponad 1 mili oraz specjalny układ optyczny, co całkowicie eliminuje szkodliwe światło podczerwone i ultradźwiękowe.

Akcelerator Beyond wydziela niższą temperaturę niż podobne produkty dzięki użyciu najnowszej techniki optycznej, dzięki czemu nie ma podrażnienia nerwów. 30 minutowy proces jest bardzo efektywny szczególnie w przypadku zębów przebarwionych przez papierosy oraz kawę czy herbatę. Wybielone zostają zęby, które utraciły swoją naturalna barwę po stosowaniu takich lekarstw jak tetracyklina.

Środek wybielający zawiera również składnik obniżający wrażliwość zębów.

WYBIELANIE ZĘBÓW NAKŁADKOWE, NOCNE

Jest to metoda wybielania, którą Pacjent przeprowadza sam w domu, po wcześniejszej wizycie w naszym gabinecie i konsultacji z lekarzem. Otrzymują Państwo wykonane w laboratorium protetycznym, indywidualne, silikonowe nakładki, do których na noc aplikuje się wysokiej klasy żel wybielający. Wybielanie tą metodą trwa dwa tygodnie jednak efekty widać już po kilku dniach.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Oto kilka informacji dotyczących wybielania

 

Czy moje zęby nadają się na wybielanie zimnym światłem?

System Beyond daje zaskakujące rezultaty każdemu, kto chciałby wybielić zęby. Przede wszystkim dotyczy to osób, których zęby zostały przebarwione w wyniku palenia tytoniu czy picia kawy i herbaty. Beyond wybieli również zęby przebarwione tetracykliną, poplamione fluorem czy też zażółcone poprzez stosowanie leków.


Jak bardzo wybielone będą moje zęby?

Przeprowadzone testy potwierdzają, że po zastosowaniu wybielania Beyond, zęby uzyskają odcień od 5 do 14 odcieni bielszy (wg skali VITA). Rezultaty zależne są od tego jak bardzo przebarwione były zęby. Jednak gwarantowanym ostatecznym rezultatem będą białe, lśniące zęby.


Jak długo utrzyma się efekt wybielania?

Efekt wybielania utrzymuje się w zależności od indywidualnych czynników fizjologicznych, diety i higieny jamy ustnej, od kilku miesięcy do kilku lat.


Jaka jest różnica pomiędzy systemem Beyond a innymi metodami?

Ta technika wybiela zęby natychmiastowo bez żadnych efektów ubocznych. Nie uszkadza zębów i daje najwyższy możliwy rezultat.


Jak długo trwa zabieg systemem Beyond?

Zaledwie 30 – 45 minut. Przebarwienia, które pojawiły się w ciągu lat znikną jak za dotykiem różdżki. Czas potrzebny do przeprowadzenia zabiegu nie trwa dłużej, niż wizyta u fryzjera, manicure czy też wypicie filiżanki dobrej kawy.


Jak bezpieczny jest zabieg systemem Beyond?

Technologia zimnego światła Beyond jest całkowicie bezpieczna. Zimne światło stosowane w naszym systemie nie powoduje podrażnienia nerwów. Natomiast środek wybielający jest oparty na składnikach wodnych i nie uszkadza szkliwa.


Jak mam dbać o moje zęby po zabiegu?

Pierwsze 48 godzin po zabiegu nazywane są ,,białymi godzinami” . Należy zaprzestać palenia papierosów, picia kawy, herbaty, coli, czerwonego wina i innych "kolorowych” napojów oraz spożywania pokarmów. Aby utrzymać biel zaleca się regularne szczotkowanie zębów pastą wybielającą.


Czy plomby zostaną wybielone?

Nie. Wybielone zostaną tylko zęby, natomiast plomby czy korony nie zmienią koloru.


Dlaczego występują przebarwienia na zębach?

Powodów może być kilka. Przebarwienia powstają między innymi w trakcie nieprawidłowego rozwoju zębów. Wywołuje je również długotrwałe leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin stosowane w dzieciństwie. Niektóre osoby mają zęby o naturalnie ciemnym zabarwieniu. Z wiekiem zaś zęby ciemnieją z powodu picia kawy, herbaty, soków czy palenia papierosów. Także stare, często złe wypełnienia lub uszkodzenia miazgi zęba mogą mieć wpływ na kolor.


Jak działa preparat do wybielania zębów Opalescence?

Składniki preparatu uwalniają atomy tlenu powodujące utlenienie - wybielenie przebarwień zębów. Wybielanie zębów przy użyciu Opalescence jest skuteczne przy rozjaśnianiu całych łuków zębowych jak i pojedynczych zębów, a nawet fragmentów zęba. Uzupełnienia protetyczne (np. korony i mosty) oraz wypełnienia pozostają bez zmian. W razie potrzeby, po ustabilizowaniu się koloru (co trwa zwykle dwa tygodnie), lekarz stomatolog może je wymienić dobierając odpowiedni kolor. Z reguły najpierw wybiela się zęby, a następnie uzupełnia ubytki dopasowując kolor wypełnień i uzupełnień protetycznych do nowego, jaśniejszego koloru.


Jak przebiega kuracja Opalescence?

Najczęściej stosuje się wybielanie nakładkowe. Lekarz pobiera wyciski, pozwalające na wykonanie specjalnych, indywidualnych dla każdego pacjenta nakładek na zęby. Przezroczysta, wygodna i elastyczna nakładka zapewnia bezpieczeństwo wybielania podczas snu i jest niezauważalna w ciągu dnia. Lekarz stomatolog wydaje pacjentowi strzykawki z żelem Opalescence, wyjaśnia pacjentowi jak go aplikować do nakładek i na jaki czas je zakładać. W domu pacjent umieszcza nakładkę wypełnioną żelem na zębach i pozostawia ją na całą noc. Efekt jest widoczny bardzo szybko, często już po pierwszej nocy. W zależności od potrzeby kuracja trwa od trzech do dziesięciu nocy. Lekarz stomatolog może też zalecić zakładanie nakładki z żelem wybielającym w ciągu dnia.


Czy w trakcie wybielania mogą wystąpić jakieś dolegliwości?

Zdecydowana większość pacjentów nie odczuwa w trakcie trwania kuracji żadnych dolegliwości. W czasie wybielania u kilku procent pacjentów występuje przejściowa nadwrażliwość zębów na zimno, ustępująca w ciągu jednego do trzech dni po zakończeniu kuracji.

 

Orismedica
Centrum Stomatologiczne

Os. W. A. Mozarta 6/12
31-232 Kraków

Tel. (012) 420 42 42
      +48 696 717 100

e-mail: info@orismedica.pl

www.orismedica.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. 2020 © NZOZ Centrum Stomatologiczne Orismedica

 

GODZINY PRZYJĘĆ
poniedziałek - piątek 9.00 -20.00