PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

W ramach Orismedica Care oferujemy:

  • Badanie kontrolne i instruktaż higieny jamy ustnej
  • Usuwanie kamienia nazębnego – scaling
  • Usuwanie osadów i przebarwień zębów – piaskowanie
  • Lakierowanie zębów – fluoryzacja
  • Lakowanie zębów
  • Leczenie nadwrażliwości zębów

Scaling to usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ręcznych bądź mechanicznych skalerów stomatologicznych. Zabieg scalingu zalecany jest dla wszystkich, którzy mają na zębach złogi. Koniecznie zadbaj o wykonanie scalingu, jeśli masz skłonności do paradontozy. Usunięcie złogów chroni zęby przed dalszym obnażaniem szyjek zębowych. Zabieg przeprowadzony odpowiednimi technikami przy użyciu odpowiedniego instrumentarium jest całkowicie bezpieczny.

Piaskowanie to dokładne czyszczenie z płytki nazębnej (osadów) przy użyciu piaskarki. Do tego zabiegu stosuje się drobnoziarnisty piasek o specjalnym składzie (węglan sodu). Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny (nie powoduje uszkodzenia szkliwa). Proszek wraz z wodą rozpyla się w jamie ustnej pod większonym ciśnieniem. Zabieg kończy się polerowaniem zębów. Zalecany jest dla wszystkich. Stanowi on uzupełnienie scalingu i często wykonywane jest bezpośrednio po nim. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Fluoryzacja jest zabiegiem profilaktycznym, który wzmacnia zęby. Fluor wbudowuje się w ich szkliwo i oddziałuje na obecne w nim hydroksyapatyty, czyli związki wapnia tworząc fluoroapatyty. Związki te słabiej rozpuszczają się w kwasach, których w jamie ustnej jest  bardzo dużo, zwłaszcza po jedzeniu. A skoro są bardziej odporne na kwasy, to i na powodujące próchnicę bakterie. Poza tym związki fluoru same w sobie hamują wzrost bakterii.

Orismedica
Centrum Stomatologiczne

Os. W. A. Mozarta 6/12
31-232 Kraków

Tel. (012) 420 42 42
      +48 696 717 100

e-mail: info@orismedica.pl

www.orismedica.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. 2020 © NZOZ Centrum Stomatologiczne Orismedica

 

GODZINY PRZYJĘĆ
poniedziałek - piątek 9.00 -20.00